+372 ­58 100 793 info@csg.ee Tähetorni 21k, ­Tallinn 11625 E-R ­09:00 - 18:00

Autohooldus

Autohooldus

MIS LIIGUB, SEE KULUB. Eriti oluline on seda teadmist meeles pidada sõiduki puhul, sest kulunud ja hooldamata auto kasutamine ohustab nii juhi, kaasõitjate kui –liiklejate elu ja tervist. Hooldatud autost on aga palju rõõmu kõigile.

Järgnevalt anname mõned näpunäited, mis aitavad oma sõiduki eest paremat hoolt kanda ning millele iseseisval hooldamisel tähelepanu pöörata.

Hooldusvälp

Olgu kohe öeldud, et kuigi mootori õlivahetus on hoolduse oluline osa, ei saa seda toimingut omati täishooldusena käsitleda. Viimane koosneb mitmetest toimingutest, mis üheskoos lihtsustavad mootori tööd ning kindlustavad selle pikema eluea.

Autotootjad määravad oma sõidukitele hooldusvälbaks enamasti 15 000 km või 1 aasta, mis on meie hinnangul täiesti optimaalne. Kui mõni tootja on oma sõidukile määranud hooldusvälbaks koguni 30 000 km, siis soovitame meie klimaatilist eripära arvestades hooldada oma autot siiski iga 15 000 km järel.

Filtrivahetus

Filtrivahetus on hoolduse oluline osa ning selle toimingu ärajätmise pealt kokku hoides raskendate mootori tööd, suurendate kütusekulu ning võite põhjustada mootori tõsisema rikke. Mida siis filtreid vahetades silmas pidada?

  • Salongi ja mootori õhufiltreid tuleks vahetada täishoolduse käigus.
  • Õlifiltrit soovitame vahetada iga kord, kui oma sõiduki mootori õli vahetate.
  • Kütusefiltrit on mõistlik bensiinimootoritel vahetada vähemalt iga 60 000 km ning diiselmootoritel iga 30 000 km läbimise järel. Kindlasti oleks auto teile tänulik, kui vahetaksite kütusefiltrit iga hoolduse käigus.

Õlivahetus

  • Manuaalkäigukasti puhul tuleks õlivahetus teha vähemalt iga 120 000 km läbimise järel.
  • Automaatkäigukasti puhul soovitame õli vahetada vähemalt iga 60 000 km järel, sõltumata sellest, kas tegemist on Tiptronic-, Multitronic-, DSG- või tavalise automaatkäigukastiga. Loomulikult kuulub selle toimingu juurde ka õlifiltri vahetus. Üksnes Multitronic automaatkäigukasti puhul ei ole võimalik seda toimingut läbi viia, sest selle õlifilter paikneb käigukasti sees.
  • Haldexi tagadiferentsiaalis tuleb õli vahetada iga 30 000 km ning filter iga 60 000 km läbimise järel (meie soovitame filtrit vahetada iga õlivahetuse käigus).
  • Manuaal- ja automaatkäigukasti diferentsiaalides soovitame õli vahetada iga 120 000 km järel.

Jahutusvedeliku vahetus

Mootori jahutusvedelikku soovitame vahetada iga  kahe aasta tagant. Kui teie sõiduki mootorile on aga tehtud rihmavahetus, siis selle töö käigus tuleks ära vahetada ka jahutusvedelik.

Pidurivedeliku vahetus

Pidurivedelikku soovitame vahetada iga kahe aasta tagant. Kui autoga sõidetakse enamasti linnas, siis võiks pidurivedelikke tihemini vahetada.

Roolivõimendi õlivahetus

Roolivõimendi õli on mõistlik vahetada samuti iga kahe aasta tagant ent vajadusel võib seda teha ka tihedamini.

NB! Kui endal pealehakkamist napib, siis meeleldi võtab kõik teie sõiduki hooldusega seotud tööd enda kanda CSG Autohooldus.

Broneeri aeg või uuri lisa!

WordPress Theme built by Shufflehound.

Tähetorni 21k, Tallinn 11625

E-R 9:00-18:00

+372 58 100 793

info@csg.ee