Summuti teisisõnu heitgaasisüsteem toetab auto tööd, vähendab mootori müra ja heitgaaside mürgisust. Heitgaaside süsteemil on mitu ülesannet. Peale mootorimüra vähendamise, mida tekitab väljapaiskuv heitgaas, toimub väljalaskesüsteemis lõpuni põlemata kütuse lõpuni põletamine. Katkine summuti võib oluliselt vähendada auto võimsust ning suurendada kütusekulu. Väljalaskesüsteemi riknenud osad tuleb vahetada ainult kvaliteetsete varuosadega.

Kui auto salongis on tunda heitgaaside lõhna tuleks kiiremas korras pöörduda summuti remonti.

Igal autol on oma heitgaasisüsteem. Kaasaegsetel summutitel on peale müra summutamise ka palju muid erinevaid funktsioone:

  • hoiavad ära toksiliste gaaside sattumist auto salongi
  • säilitavad mootori võimsuse vähenenud kütuse tarbimisel
  • katalüsaatorite kasutamisega hoiavad kaasaegsed summutid ära õhu saastamise

Katalüsaator paigaldatakse tänapäeval kõikidele autodele. Katalüsaatori ülesanne on muuta mürgised lisandid kahjutuks. Kujutab endast keraamilist kärjekujulist konstruktsiooni, mis suurendab heitgaaside kokkupuutepinda pinnaga mis on kaetud plaatina-iriidiumi sulami õhukese kihiga. Põlemata jäägid puutuvad kokku katalüütilise kihiga ning reageerivad hapnikuga. Reaktsiooni tagajärjel eraldub soojus, mis kuumutab katalüsaatorit ja sellega aktiveerib reaktsioon. Selle tagajärjel omavad heitgaasid katalüsaatorist väljudes CO2 kontsentratsiooni.

 

Summutite remont on meie jaoks igapäevane töö, seega pöörduge julgelt oma muredega meile!